Glassmaskin Centurion GN100 - Gör din egen glass eller sorbet på nolltid!
Med GN100 gör du snabbt och enkelt din egna glass. Välj dina egna ingredienser och experimentera eller prova något av recepten som medföljer. Du kan göra både vanlig glass och sorbet.
För enkel rengöring och förvaring av den färdiga glassen har glassmaskinen löstagbart dubbelisolerat kärl. GN100 är försedd med gummifötter för en stabil och säker placering så man behöver inte fundera på om den flyttar på sig eller inte under tillagningen av din smaskiga glass.
Motorn har både vänster och högerrörelse för bästa resultat och en driftstid på hela 40 minuter vilket gör att man kan göra massa god glass innan den behöver en paus. Glassmaskinen har en kapacitet på 1,45 liter så att du kan göra glass till hela familejn på en gång istället för flera små omgångar.
Egenskaper
Kapacitet: 1,45l
Löstagbart dubbelisolerat kärl
Gummifötter
Recept medföljer
Snabb infrysning
Driftstid: 40 minuter
Mått: 204x250 mm
Vikt: 2,5kg
Centurion GN-100
4
5
1
1
Bra
Mycket prisvärd!!!!
Dock kan man inte ha yoghurt med mindre än 2% fett i, för då sker ingenting .
Annars super :)
den 30 juli 2012
1-1av1
Svårt att hitta rätt produkt? Ställ en fråga till andra kunder: