Lagerstatus - Alltid samma pris i Lagershop som på netonnet.se
Andra brukar köpa Pioneer BCS-HF818 + Trygghetsförsäkring
Populära passande produkter:
Det riktigt unika med Pioneer BCS-HF818 är att systemet levereras med Pioneers senaste utveckling, Sound Wing-högtalare. Med Sound Wing-högtalare får man en fantastisk ljudupplevelse i 360 grader. Det extra fina med Sound Wing-teknologin är att man i princip kan placera högtalare var som helst, t om om det finns objekt som delvis blockerar en helt öppen väg mellan lyssnaren och högtalaren får man en perfekt ljudbild. Detta innebär att man i princip har full flexibilitet att placera högtalarna utan att behöva kompromissa med ljudet.
Tack vare stöd för 3D-uppspelning via Blu-ray-skivor blir Pioneer BCS-HF818 det naturliga valet för dig som vill ta din filmupplevelse till en helt ny dimension. Utöver 3D-stöd får man även tillgång till funktionen Audio Return Channel vilket innebär att man inte behöver koppla någon extra ljudkabel mellan TV och hemmabiosystemet för att få ut TV-ljudet, allt man behöver är en enda HMDI-kabel (kräver även att TV:n har stöd för Audio Return Channel), perfekt för den som vill ha en stilren installation med ett minium av kablar.
För en perfekt ljudupplevelse har Pioneer BCS-HF818 2.1 Blu-ray-hemmabiosystem stöd för de senaste ljudformaten på marknaden så som Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD och DTS-HD High Resolution Audio och DTS-HD Master Audio Essential. Med ditt nya hemmabiosystem kan du luta dig tillbaks och njuta av perfekt ljud- och bild.
Med inbyggt DLNA-nätverk kan man ansluta till en DLNA-kompatibel mediaserver eller sin dator i sitt hem och strömma musik, titta på filmer och se på bilder. Upplev friheten och valmöjligheterna man kan få med DLNA. Tack vare inbyggt trådlöst nätverk slipper man även dra nätverkskabel över hela hemmet för att kunna använda sig av nätverksströmning, både smart och snyggt.
|
|
PRIS: 249:- ANTAL: |
|
|
PRIS: 299:- ANTAL: |
|
Guldpläterad kabel för överföring av ljud mellan till exempel dator och receiver eller för anslutning av hemmabio, DVD, CD, MD och MP3-spelare. 3.5mm stereo hane - 2 x RCA.
|
PRIS: 99:- ANTAL: |
|
1,5 meters dubbelskärmad kabel med nickelpläterade kontakter. För överföring av analoga och digitala audio/video-signaler. 2xRCA hane - 2xRCA hane.
|
PRIS: 149:- ANTAL: |
|
|
PRIS: 99:- ANTAL: |
|
Ett snyggt svart USB 2.0-minne på 8GB med skyddande lock. Ett väldigt lätt USB-minne som endast väger 8,5 gram.
|
PRIS: 59:- ANTAL: |
| Typ | 3D-kompatibelt 2.1 Blu-ray-hemmabiosystem |
| CD/DVD/Blu-Ray | Ja/Ja/Ja (även 3D) |
| MP3/WMA | Ja/Ja |
| DivX/Xvid/Version | Ja/Nej/DivX HD |
| DTS | Ja (DTS, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio Essential) |
| Dolby | Ja (Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD) |
| Övriga ljudformat | MP3, WMA, AAC |
| Digital Optisk/Koaxial Ljudutgång | Nej/Nej |
| Komponentvideo utgång | Ja |
| HDMI | Ja (1 ut, 2 in, stöd för Audio Return Channel) |
| USB/Minneskortsläsare | Ja (för foto, musik och film samt kopiering av CD->USB) / Nej |
| Övriga In-/utgångar | AUX-ingång (3,5 mm), Optisk digital ljudingång, analog ljudingång (2xRCA), kompositvideoutgång |
| Förstärkare uteffekt | Totalt 560 W |
| Radio/Stationer/Band | Ja/50/FM |
| RDS-Radio | Ja |
| Fjärrkontroll/ Flermärkes/ Lärbar | Ja/Nej/Nej |
| Vikt | Huvudenhet: 3,6 kg Fronthögtalare:Information saknas Subwoofer: 3,8 kg |
| Mått mm (BxHxD) | Huvudenhet: 430x64x304 Fronthögtalare: 100x225x100 Subwoofer:130,5 x420x375 |
| Medföljande tillbehör | Fjärrkontoll+batterier, bruksanvisning, CD-Rom med programvara för DLNA, 3xHögtalarkabel, FM-antenn |
| Stöd övriga format | JPEG, PNG, MP3, WMA, AAC, MPEG2, MPEG4 AVC (H.264), SMPTE VC1 (VC-9), DivX, DivX HD, MKV, AVCHD, M4V, WMV |