5.1-högtalarsystem på 500W!

Canton MOVIE 80CX BLACK Art.nr: 119358

  • 5.1-högtalarsystem på 500W
  • Kraftfull aktiv subwoofer
  • Kompakt design i pianolack-finish
  • Fästen medföljer för väggmontering
2 990:-
Delbetala från 102:- /mån Visa mer info

Antal:

Vad händer om ditt hemmabiosystem blir stulet vid inbrott?
Lägg till vår försäkring TRYGGHET+ som skyddar din nya apparat i 2 eller 3 år. 1 år gäller för mobiltelefon.
Läs mer om Trygghet+

Vad händer om ditt hemmabiosystem blir stulet vid inbrott?


  • Skydd mot olyckshändelse
  • Skydd mot funktionsfel (utan bevisbörda)
  • Skydd mot åsknedslag
  • Skydd mot stöld genom inbrott (gäller inte mobiltelefon)
Ingen nedskrivning av värdet på produkten, självrisk endast 195:- *

*Jämför med din hemförsäkring

En vanlig hemförsäkring har ofta en självrisk från 1 500 kronor och värdet på produkten skrivs ner med 20-30 % per år, redan från andra året. Försäkringen täcker reparation alternativt utbyte mot en ny likvärdig produkt.

Trygghet+ 2 år
149:-   (motsvarar 6:-/mån)

Trygghet+ 3 år
199:-   (motsvarar 6:-/mån)


Hur köper jag min försäkring?

När du lägger Canton MOVIE 80CX BLACK i kundvagnen kommer du automatiskt till försäkringssidan där du kan göra dina försäkringsval.

  • Produktbeskrivning
  • Teknisk specifikation
  • Tillbehör
118057 
Supra Classic Blue 2x2.5mm2 20 meter
Supra CLASSIC 2X2,5 BLUE 20M
Classicserien omfattar högflexibla kablar av tennpläterad mångtrådig koppar av renhetsgrad 5N, som betyder >99,999% renhet. Tennet höjer ljudkvaliteten genom att bidra till lägre skin-effekt och mindre strömhopp mellan trådytorna. 20 meter

PRIS: 599:-

ANTAL:

118055 
Supra Classic Blue 2x2.5mm2 5 meter
Supra CLASSIC 2X2,5 BLUE 5M
Classicserien omfattar högflexibla kablar av tennpläterad mångtrådig koppar av renhetsgrad 5N, som betyder >99,999% renhet. Tennet höjer ljudkvaliteten genom att bidra till lägre skin-effekt och mindre strömhopp mellan trådytorna. 5 meter

PRIS: 189:-

ANTAL:

119061 
König 6-vägs Master/Slave-uttag med överspänningsskydd
König Överspänningssk 6 Master/Slave
  • Skydda din dator och hemelektronik!
  • Barnsäkra uttag
  • Har huvudströmbrytare
  • Skyddar även telefon och TV


PRIS: 299:-

ANTAL:

099900 
Kabelklämmor 230-pack
Deltaco KABELKLÄMMOR 230-Pack
Kabelklämmor i plast med stålspik till kablar. Passar till kablar i fyra olika tjocklekar 5, 6, 7 och 8 mm. För att hålla ordning på dina kablar och inte låta dem ligga eller hänga lösa.

PRIS: 59:-

ANTAL:

112019 
Texit Buntband Svart 4,8x200 mm
Texit Buntband 4,8x200 mm Svart
Buntband i nylon, följsamt och anpassar sig i förhållande till luftfuktigheten. 22kg dragfasthet. 25st/fp.

PRIS: 9:-

ANTAL:

Teknisk specifikation
Typ Surroundsystem med aktiv subwoofer
Högtalare Front: 2-vägs
Bak: 2-vägs
Center: 2-vägs
Subwoofer: Bandpassystem
Watt Front: 100W
Bak: 100W
Center: 100W
Subwoofer: 100W
Frekvensområde Front: 120 - 25000 Hz
Bak: 120 - 25000 Hz
Center: 120 - 25000 Hz
Subwoofer: 38 – 140 Hz
Impedance 4-8 Ohm
Bas Front: 3 tum
Bak: 3 tum
Center: 2x3 tum
Subwoofer: 2x6 tum
Mellanregister -
Diskant Front: 1 tum
Bak: 1 tum
Center: 1 tum
Subwoofer: -
Vikt Front: 0,8 kg
Bak: 0,8 kg
Center: 1,5 kg
Subwoofer: 10,3 kg
Mått(bxhxd) Front: 90 x 90 x 100 mm
Bak: 90 x 90 x 100 mm
Center: 195 x 90 x 100 mm
Subwoofer: 230 x 360 x 420 mm
Produktbeskrivning

Uppföljaren till Cantons storsäljare 60cx i diskret och kompakt design med högglänsande lackerade ytor som smälter in i alla miljöer. Högtalarna är magnetiskt avskärmade för minimal distorsion och flexibel uppställning. Front-, bak- och centerhögtalare levereras komplett med väggupphängningsanordning så att du enkelt kan hänga upp dem på väggen, perfekt för dig som har ont om plats!

Paketet består av fyra kompakta front/surroundhögtalare, en generöst dimensionerad centerhögtalare som ger en otroligt klar återgivning av röster och dialoger samt en kraftfull aktiv subwoofer med justerbart delningsfilter och reglerbar basnivå som ger ordentlig tyngd i basljudet både vid film och musikavspelning.

Front- och surroundhögtalarna är uppbyggda av ett 3" baselement och en 1" diskant, centerhögtalaren har fått ett extra bas-/mellanregisterelement och återger tillsammans med front/surroundhögtalarna frekvenser mellan 120-25.000 Hz. Tillsammans med subwoofern, som går ända ner till 38 Hz, får du en mycket bred ljudbild och en återgivning av både musik och film med god klarhet och bibehållen dynamik.

OBS! Kablar medföljer ej!
Vi vill ha din feedback! Hjälp oss bli bättre genom att skicka in en kommentar. Vid frågor gällande sortiment, leveranstid, support osv vänligen kontakta Kundservice.
Säkerhetsfrågan för att undvika spam (svara med bokstäver):
Hur mycket blir tre plus fyra?

Skicka
Vi har ingen möjlighet att besvara din feedback men vi kommer givetvis att använda den för att förbättra vår hemsida, Lagershopar och kundservice.
Kundvagn
popup tail

Hetast just nu!

Bättre alternativ!
5.1-högtalarsystem från KEF med läcker Ägg-design i svart pianolack och senaste generationen Uni-Q-element!

6 490:- KEF KHT1005.2

Kablar!

Se vårt högkvalitativa sortiment av Supra-kablar!

Vi rekommenderar

Missa inte vårt stora utbud av hemmabioreceivers och HiFi-förstärkare för en perfekt matchad ljudbild!

Titta hit!

Se vårt sortiment av skivspelare!

2 490:- Rega P1

Om Cookies   Copyright © 1999 - 2010 NetOnNet