Logitech R800 trådlös presentationsfjärrkontroll låter dig ta kontrollen över presentationer på ett tydligt och enklast möjliga sätt.
Laserpekare med starkt grönt ljus
Den kraftfulla laserpekaren med starkt grönt ljus syns överallt, även i upplysta rum och på LCD- och plasma-skärmar.
Räckvidd på upp till 30 meter
Tack vare räckvidd på upp till 30 meter är du inte längre bunden till projektorn eller datorn utan kan vandra runt i lokalen och interagera med åhörarna för att göra ett ännu större intryck. Signalstyrkan visas kontinuerligt på den inbyggd LCD-skärmen och man ser direkt om man är på väg att gå för långt bort.
Inbyggd LCD-skärm
Allt man behöver göra är att kasta ett öga på den inbyggda LCD-skärmen och du ser direkt hur mycket tid som har gått och hur bra signalstyrkan är. Nu kan man koncentrera sig på presentationen istället för att gå runt och kolla på klockan.
Bildspelskontroller för smidig användning
Tack vare den smarta designen hittar fingrarna rätt knappar direkt och den mjuka formen gör att presentationsenheten ligger perfekt i handen. Med Logitech R800 har du full kontroll – från första till sista bilden.
Trådlös minimottagare med plug-and-play
För att använda Logitech R800 trådlös presentationsfjärrkontroll behövs ingen extra mjukvara. Anslut bara mottagaren till en ledig USB-port och sätt igång med presentationen. När föredraget är slut är det bara att stoppa tillbaka mottagaren i fjärrkontrollen.
Specifikationer:
- Grön laserpekare
- 2,4 GHz trådlös teknik med 30 meters räckvidd
li>LCD-skärm med timer och indikatorer för batteritid och signalstyrka
- Inbyggda knappar för bildspelskontroll
- Konfigurationsfri mottagare med smidig förvaring
- Av/på-knapp
Medföljande tillbehör: trådlös minimottagare, 2xAAA-batterier, bärfodral, snabbstartsguide.