Du har kommit till en produkt som inte längre säljs.

Full HD LCD-TV med inbyggd digital-TV
Andersson A321FD Art.nr: 130079

  • 32 tums LCD-TV
  • Full HD-upplösning
  • Boxergodkänd digital-TV
  • 2 HDMI-ingångar
  • Nicam Stereo på 100 W
  • USB-ingång för foto, musik och film

Populära passande produkter:

Pris: 299:-
Boxer TV Modul 
MPEG2/4-godkänd Dilog Viaccess CA Modul för Viaccess/Boxer. Krävs för att kunna använda ett Boxer-programkort i den inbyggda digital-TV-mottagaren.

PRIS: 390:-

ANTAL:

bynetonnet HDMI - HDMI 1,5m 
  • 1,5 meter
  • Guldpläterade kontakter
  • Version 1.4
  • 3D-stöd / Audio-return / Ethernet

PRIS: 249:-

ANTAL:

bynetonnet WLB972S-A 
  • VESA upp till 200x200 millimeter
  • Max 25 kilo
  • Vrid- och tiltbart
  • 180 graders vridmöjlighet
  • Inbyggt vattenpass


PRIS: 599:-

ANTAL:

Philips Prestigo SRT9320/10 
  • Styr 20 enheter samtidigt
  • Bakgrundsbelysta knappar
  • 7,1 cm stor pekskärm i fullfärg
  • Direkt åtkomst till favoritkanaler
  • Styr flera enheter med en knapp
  • Lätthanterlig
  • Stöd för 300 000 enheter

PRIS: 990:-

ANTAL:

AM AM-85177 
Håll din skärm ren och fri från damm med detta smidiga rengöringssett!
Spraya på, och torka sedan av med den inbyggda microfiberduken.

PRIS: 59:-

HQ Vid-trans 12 
Extremt kompakt, endast 9 cm djup stilren sändare och mottagare för audio/video. Infraröd förlängning för kontroll av ansluten utrustning med originalfjärrkontrollen, perfekt så man t.ex. kan byta kanal på digitalboxen utan att stiga ur sängen.

PRIS: 399:-

ANTAL:

König CMP-USBVGA11 
  • USB-adapter för skärm
  • Anslut en extra skärm till datorn
  • VGA/DVI-kontakt

PRIS: 599:-

ANTAL:

NetOnNet Socket 6 way with switch 
  • 6-vägs grendosa
  • Jordad
  • Strömbrytare
  • Petsäkra kontakter
  • 1,5 meter anslutningskabel
  • Max. 3500 W 16A/250V~

PRIS: 39:-

ANTAL:

NetOnNet socket 8 way with switch 
  • 8-vägs grendosa
  • Jordad
  • Strömbrytare
  • Petsäkra kontakter
  • 1,4 meter anslutningskabel
  • Max. 3680 W 16A/250V~

PRIS: 39:-

ANTAL:

MediaMount MOUNT-F2 
Media Mount F2 är en minimalistisk och elegant möbel för både din plattskärm och hela din hemmabioanläggning. En stilren möbel som passar perfekt i det moderna hemmet.

PRIS: 1 690:-

ANTAL:

HQ Ground loop eliminator 
Galvanisk avskiljare är en produkt som används för att eliminera utjämningsströmmar på grund av potentialskillnader i nätet. Avskiljaren är enkel att koppla in genom standard IEC-kontakt hona/hane.

PRIS: 99:-

ANTAL:

Nedis CINEMA BACKLIGHT 
Ge ytterligare en dimension till ditt TV-tittande eller få ditt vardagsrum i rätt stämning med någon av de miljontals färger som enheten kan skapa. Cinema Backlight ger en mjukare kontrast mellan din TV och miljön, vilket är avslappnande för dina ögon.

PRIS: 599:-

ANTAL:

HQ Antenna Cable 100 Hz 2,5m 
100 Hz antennkabel med 24k guldpläterande kontakter och 90dB skärmning för störningsfri bild och perfekt bildåtergivning.

PRIS: 149:-

ANTAL:

Teknisk specifikation
Skärmteknik LCD
Storlek 32 tum
HD Ready Ja (Full HD)
1080p-kompatibilitet Ja (24/50/60) via HDMI
Inbyggd tuner Analog Digital (DVB-T/Boxer, MPEG2)
Elektronisk programguide (EPG) Ja
Upplösning 1920x1080
Kontrastförhållande Statiskt/Dynamiskt 1500:1/50 000:1
Ljusstyrka 500 cd/m²
Responstid 6,5 ms
Betraktningsvinkel 178/178 grader
Pixel Mappning Ja (1080p)
Format 16:9
Text-TV Ja (1000 sidors minne)
Bildsystem PAL, Secam (NTSC via A/V)
Bildlägen Auto, 16:9, 4:3, Panorama, 14:9, Film, Undertext, Zoom
Bildförbättring 3D Digitalt kamfilter
Insomningstimer Ja
Bild-i-bild-funktion Ja (med 1 tuner)
Ingångar 2xHDMI (720p/1080i/1080p), 2xScart (1 RGB), Komponentvideo, A/V (3xRCA), VGA, CI-Port, USB, antenn
Utgångar Optisk digital ljudutgång, Koaxial digital ljudutgång, Subwooferutgång, Analog ljudutgång (2xRCA), Hörlursuttag
Ljudsystem Nicam Stereo
Högtalareffekt Totalt 100 W PMPO
Ljudförbättring Equalizer
Menysystem/OSD Ja/ bl.a. Svenska och Norska
Väggupphängning VESA 200x200
Effektförbrukning (Normal/Standby) 150 W / <1 W
Medföljande tillbehör Fjärrkontroll, bordsstativ, batterier, bruksanvisning
Vikt 11,6 kg (exkl. stativ)
12,3 kg (inkl. stativ)
Mått mm (BxHxD) 776x524x94 (exkl. stativ)
776x567x212 (inkl. stativ)
Produktbeskrivning
HDMI-kabel Missa inte!
Köp till HDMI-kabel för inkoppling av t.ex. DVD-spelare, Blu-Ray, dator eller spelkonsoler. Högkvalitativ HDMI-kabel av senaste version (1.4) och guldpläterade kontakter för bästa möjliga signal.
AddOn HDMI-kabel v1.4 1,5 meter


Full HD-upplöst LCD-TV med den senaste tekniken!
Nya Andersson A321FD LCD-TV kombinerar kraftfull prestanda med den senaste tekniken, allt förpackat i en exklusiv design med svart pianolackfinish. Full HD-upplösning (1920x1080p), 3D digitalt kamfilter och dynamiskt kontrastförhållande på hela 50 000:1 garanterar knivskarp bild med perfekt detaljåtergivning samt mer intensiva och djupare färger än du tidigare har upplevt. Responstiden på endast 6,5 ms gör dessutom att TV:n hänger med även i snabba rörelser som vid sport eller filmtittande.

Full HD upplösning 1080p
Förbered dig på en fantastisk bildkvalitet med sann Full HD-upplösning. Med en Full HD TV får man absolut bästa bildkvalitet och upplösning från en HDTV-box, Blu-Ray eller spelkonsoll som stödjer detta. Detta lyfter upplevelsen av TV, film eller ett spel i HD-kvalitet till en helt ny nivå. Tack vare TV:ns höga upplösning (1920x1080) och VGA-ingång kan man dessutom använda den som datormonitor.

Inbyggd digital-TV-mottagare och elektronisk programguide
Den av Boxer godkända digital-TV-mottagaren innebär att du inte behöver köpa till någon extra digitalmottagare samt eliminerar behovet av dubbla fjärrkontroller och extra kablar. Andersson A321FD ger dig också möjligheten att ansluta en Viaccess CA-Modul (finns som tillbehör) och programkort från Boxer (abonnemang tecknas separat) för mottagning av betalkanaler i det digitala marknätet.

Tack vare en smart elektronisk programguide (EPG) som visar information om innehållet i programmet samt start och sluttider har du alltid full koll på TV-programmen och du slipper missa din favoritserie.

Multimediafunktioner
USB-kontakten på Andersson A321FD LCD-TV ger åtkomst till multimediafiler i JPEG-, MP3- och DivX/MPEG4-format från de flesta USB-minnen* och flashbaserade MP3-spelare* på marknaden. Anslut bara den kompatibla USB-enheten till ingången på sidan av TV:n och visa dina foton, spela upp dina musikfiler eller se på dina filmer, det kan inte bli enklare att dela med sig av sina bilder, musik och filmer.

Klicka här för att se vilka format Andersson A321FD kan spela upp via USB-ingången

Enkel installation och användning med svenska menyer
Andersson A321FD är fullmatad med smarta funktioner men otroligt enkel att hantera. Automatiskt programmeringssystem (APS) hittar och lagrar alla tillgängliga kanaler i en lista där du sedan kan välja att döpa om dessa efter eget önskemål. Text-TV med 1000 sidors minne ger snabb och smidig åtkomst av önskad sida samt användarvänligt menysystem på svenska gör det enkelt att använda alla de inställningsmöjligheter din Andersson LCD-TV kan erbjuda.

TV:n är dessutom utrustad med bild-i-bild (PIP) som ger möjlighet att se på en extern källa samtidigt i ett mindre fönster bredvid huvudbilden samt bild-och-bild-funktion (PAP) som delar av fönstret i två lika delar med olika signalkällor i varje.

Hög uteffekt och smarta ljudfunktioner
Med Nicam Stereo på hela 100 W PMPO får man en ljudupplevelse som matchar den högklassiga bildåtergivningen. Dessutom utrustad med smarta funktioner som AVL (Automatisk Volymbegränsning) för att undvika ev. ljudvariationer i TV-utsändningen. För ljudåtergivning enligt eget önskemål har man tillgång till equalizer med ett antal förinställda lägen samt ett personligt användarläge.

Perfekt anslutning med HDMI
HDMI ger en okomprimerad digital signal från källan till TV:n vilket ger perfekt bildkvalitet. HDMI-signalen är fullständigt bakåtkompatibel med DVI-källor vilket ger möjlighet att ansluta t.ex. en dator med DVI-utgång med perfekt, digital bildkvalitet. Med två HDMI-ingångar kan du ansluta flera enheter så som Blu-Ray-spelare, moderna spelkonsoler, datorer eller HDTV-mottagare.

Utöver de två HDMI-ingångarna är TV:n utrustad med bl.a. komponentvideoingång, 2 scart (1 RGB-kompatibel) samt VGA-ingång för anslutning av dator. Detta gör TV:n flexibel för anslutning av en mängd signalkällor, både digitala och analoga. Andersson A321FD har utrustats med både koaxial digital ljudutgång, optisk digital ljudutgång samt analog ljudutgång för koppling av ljudet till en hemmabioreceiver/förstärkare. Dessutom ges möjlighet att koppla in en aktiv subwoofer direkt i TV:n för ännu kraftfullare basåtergivning.

Tips! Missa inte att köpa till ett väggfäste om du vill utnyttja din nya platta TV till fullo och hänga upp den på väggen!

* Observera att 100% kompabilitet med USB-enheter och filmer ej kan utlovas.

Om Cookies   Copyright © 1999 - 2012 NetOnNet